Hogyan készülj a masszázsra?
Lehetőleg ne tele gyomorral érkezz, mert ha hasra fekszel és elkezdek a hátadon dolgozni kellemetlen érzés lehet. Érdemes masszázs előtt jó meleg vízzel lezuhanyozni, ez megkönnyíti a masszőrök dolgát, hamarabb el tudjuk kezdeni a mélyszöveti masszázst. Edzeni nyugodtan lehet a kezelés előtt, utána viszont pár óra szünetet kell tartani, hiszen a masszázs egy passzív edzés. Ezért van az hogy a masszázs után pár órával, vagy másnap izomláz alakulhat ki.
Mindig érkezz pontosan. Érdemes olyan ruhába jönni, ami kényelmes törölközőt , plédet csak akkor hozz magaddal, ha ragaszkodsz hozzá, hogy a sajátodat használd. Masszázs alatt próbálj meg minnél jobban ellazulni, nem szabad szégyenlősnek lenni, kizárólag szakmai szemmel nézek rád.
Masszázs után érezhetsz fáradtságot, kisebb fájdalmat ennek oka, hogy megdolgozam az izmaidat. Sokan gondolják, hogy a masszázs akkor jó ha fáj. NEM! A hatékonyságot nem fájdalommal érjük el.
A kezelés után fontos a bőséges folyadék (víz) fogyasztása, illetve a pihenés.
Mielőtt nekiállunk a kezelésnek, kicsit beszélgetünk, milyen panasszal érkeztél, milyen munkét végzel, sportolsz-e, valamint végigmegyünk az ellenjavallatokon. Amennyiben úgy gondolom, hogy olyan problémád van ami miatt a kezelést nem végezhetem el jogom van elállni a masszázstól, de tudnod kell ez a Te érdeked.
A masszőr etikai kódexe
1. A masszőr tisztában van a képzettségével és tapasztalatával, ebből a szemszögből közelíti meg a vendéget. Lehetőséget javasol, amely lehetővé teszi, hogy a vendég testi-lelki állapota javuljon.
2. A masszőr és a vendég kapcsolatának alapja a bizalom és a tisztelet. A masszőr erkölcsileg és etikailag megfelelően közelíti meg a vendéget, tiszteletben tartja annak problémáit. A masszőr diszkréten kezeli vendége egészségügyi állapotátés személyes dolgait, melyet a vendég rábíz.
3. A masszőr szakmai távolságot tart, ezt sem Ő sem a vendég nem lépheti át. A masszőrnek jogában áll visszautasítania vendéget, ha szakmai, erkölcsi vagy személyes elveit megsérti.
4. A masszőr időben felkészíti magát a találkozásra, megteremti a megfelelő környezetet a masszázshoz. Betartja a higiéniai körülményeket. A szolgáltatás előtt tájéloztatja a vendéget az árról, a masszázs időtartamárólés az ellenjavallatokról.
5. A masszőr nem végezhet olyan technikát, melyre szakmailag nincs felkészülve, illetve ha úgy ítéli meg a vendég egészségügyi állapotát, elállhat a tevékenységtől, vagy ajánlhat más szakembert.